מי אנחנו

ומה אנחנו עושים

ג'ון דיואי אמר ש"הסביבה היא תכנית הלימודים" (The environment is the curriculum). אנחנו רואים במרחב ההוראה הפיזי ככלי המחזיק תוכן פדגוגי, והשאיפה כי המרחב ידבר את אותן מילים שמדבר.ת המורה.

 

ב- Spacer אנו מאמינים שיש אין סוף חדשנות בלמידה, ואנחנו רוצים לעזור לכם לעצב אותה ולהתאים לכם את המעצב.ת או האדריכל.ית שיהיו הכפפה ליד שלכם. אנחנו יודעים לתת לכם את הליווי ליצירת מרחב למידה המותאם אישית לייחודיות שלכם ולצרכי בית הספר. כזה שיעצים את חוויית הלמידה, החינוך והצמיחה של כל התלמידים והתלמידות ושל צוות ההוראה, בהתאם לפדגוגיה החדשנית והייחודית של בית הספר. זאת יחד עם עבודה וליווי של מעצבים, מעצבות, אדריכלים ואדריכליות אשר בחרנו כל אחת ואחד והם מתמחים בעיצוב פדגוגי.

 

התהליך שיצרנו מאפשר לאנשי העיצוב לדבר בשפה שלכם, אנשי ונשות הפדגוגיה, וכך, יחד עם מיומנות עיצובית גבוהה ביותר - להגשים לכם חלומות.

יונתן זיו - נגר מומחה ואיש חינוך.

השילוב המרתק הזה של כוחות למידה ויצירה עם עולם העיצוב, הובילו אותו להתמחות בעיצוב סביבות למידה חדשניות. לצד תחום זה, יונתן הוא אחד המומחים המובילים ב"ערי חינוך" בהנחיית מעבדת החדשנות העירונית.

מוריה בן עמי - יזמת חברתית-חינוכית ומורה לאזרחות.

מוריה היא מייסדת ויו"ר עמותת 'השמי"ם הם הגבול', אשר שמה לה למטרה לפתח תחושת מסוגלות אצל בני נוער דרך עולם היזמות. היום מוריה היא אחת ממנחות "ערי חינוך" בתחום הקמת בתי ספר חדשים, וכן בתחום מעבדת החדשנות העירונית.

מעבדת החדשנות העירונית מאפשרת לרשויות לפתח וליישם רעיונות חדשניים, תוך למידה מההתרחשויות העדכניות ביותר ברחבי העולם, ותוך יצירת רשת של שותפים ועמיתים התומכים זה בזה.

במסגרת עבודתנו ב"ערי חינוך" עסקנו באספקטים שונים בעיצוב סביבות למידה החל מיצירת קורס אקדמאי בתחום, ועד לסיוע לכ-200 בתי ספר לגשת לקול הקורא של משרד החינוך של M21. הבנו שזה תחום עם עולם משלו הדורש התמחות ספציפית והחלטנו להקים את Spacer, בשיתוף ואהבה עם ארגון "ערי חינוך".

SPACER. כאן מגשימים חלומות

איך זה עובד?

פיתחנו את ה"SpaceForm"- מרחב שיסייע לכם, אנשי ונשות החינוך, לדבר עם המעצבים והמעצבות בשפה אחת. ה"SpaceForm" מאפשר לכם, שלב אחרי שלב, לתהות, להתבונן ולסוף לחדד את הפדגוגיה לצד שאלות שמזמנות אתכם לבחור את הכיוון העיצובי.

 

ה- SpaceForm המלא יגיע אלינו, ואז יתחיל הקסם: אנחנו ניצור את כלי העבודה שלכם ושל המעצב.ת או האדריכל.ית לתחילת העבודה. כך, השיח שלכם עם אנשי המקצוע ייפתח בנקודה מתקדמת ומקצועית יותר: אתם מדויקים יותר, והם מוכנים יותר לקראת העבודה המשותפת!

על בסיס הכיוון הפדגוגי והעיצובי שבחרתם ב SpaceForm אנחנו נמליץ לכם על 3 מעצבים, מתוכם תוכלו לבחור את המעצב או מעצבת שהכי מדברים אליכם. המעצב או המעצבת הנבחרים יהיו איתכם לאורך כל התהליך, מהטיוטה הראשונה ועד לביצוע הפרויקט בסוף (במידה ותזכו). בחרנו עבורכם מעצבים ומעצבות מוכשרים ומחוייבים שיהיו לכם לשותפים ושותפות מלאות לעשייה.

 

מהם העלויות והתנאים?

מעל הכל, אנו מאמינים ששותפות אמיתית היא הדרך לעשות דברים, בטח בעולם החינוך, ולכן אנחנו קושרים את הצלחתנו בהצלחתכם (או הפוך). אם לא תזכו - לא תשלמו על כלום.

אם תזכו, התהליך כולו, הכולל עיצוב, תכנון וביצוע - יעלה לכם 9,500-12,500 ש"ח (לא כולל מע"מ), תלוי במעצב.ת שתבחרו.
סכום זה ישולם למעצב/ת עם קבלת הודעת הזכייה.

 

לאחר מילוי ה-SpaceForm ישלח לכם הסכם עליו תדרשו לחתום (כוללת חותמת רשמית של בית הספר), אשר כולל את הפירוט שניתן כאן. עם אישור ההסכם תוכלו להתחיל לעבוד עם המעצבים והמעצבות ולהגשים חלומות.

מה כדאי לדעת לפני שמתחילים?

ב- SpaceForm תדרשו להעלות תמונות של המרחב וכן תוכנית אדריכלית של המרחב בקובץ PDF. אנא הצטיידו בתמונות ובקובץ לפני שאתם ואתן נכנסים למערכת.

 

הכי כדאי להיכנס למערכת כאשר כל הצוות המיועד למרחב נמצא, ואתם עושים את התהליך יחד. במידה וזה לא ניתן, אנחנו ממליצים לשבת לפני כן יחד, לדון ולשאול שאלות סביב הפעילות שתרצו שתתרחש במרחב וסביב הנראות שלו.

 

הכנו דף עם שאלות נפוצות ותשובות שממש כדאי להיכנס אליו לפני שמתחילים :)

© כל הזכויות שמורות לחברת Spacer